Solarninovinky.cz

Sluncem napájená a řízená solární markýza

Společnost FAKRO CZECH s.r.o. představila na mezinárodním Stavebním veletrhu v Brně solární markýzu AMZ Solar, která chrání místnost před zahříváním a propouští dovnitř rovnoměrně rozložené světlo.

title=


Základem konstrukce markýzy  je inteligentní systém automatického ovládání stahovací clony řízený solárním panelem. Systém je nastaven tak, když sluníčko vychází – zástěna z PVC síťoviny odolné proti vlivům prostředí se začíná pohybovat dolů Markýza reaguje na intenzitu slunečního svitu, chrání tak místnost před zahříváním. Když přijdou mraky nebo večer, clona se vytáhne opět nahoru. 

Markýza poskytuje vynikající kombinaci snadného použití a efektivní ochranu před teplem. Roletu lze ovládat pomocí dálkového ovládání nebo se zcela automaticky ovládá sama v závislosti na úrovni UV záření. Roleta umožňuje rychlou a snadnou ochranu podkroví proti přehřátí. Markýza pohlcuje sluneční záření dříve než zasklení. 

Teplo pak markýza vydává ven a ne dovnitř místnosti. Představuje tedy mnohem lepší ochranu před nadměrným horkem během slunných dní, než interní naistalované příslušenství. Současně umožňuje průchod denního světla, čímž zajišťuje to, že vnější prostředí může být vice viditelné. Umístění markýzy nad oknem nezmenšuje zasklení plochy okna. Markýza zajišťuje až 8 krát účinnější ochranu před přehřátím se srovnáním s vnitřními roletami.

Solární markýza AMZ Solar se na Stavebním veletrhu v Brně uchází o medaili za nejlepší novinku.

Datum: 3.9.2013 | Rubrika: Solarninovinky.cz

Zdroj: Solarninovinky.cz