Rezidenční instalace

Rezidenční instalace

Obrovským trendem posledních let se v oblasti ekologie a energetiky staly fotovoltaické elektrárny. Jedná se o obnovitelný zdroj energie s poměrně rychlou prostou návratností a pětadvacetiletou dobou životnosti.

Fotovoltaické elektrárny se využívají jak u rozlehlých průmyslových objektů, tak i u rodinných domů, chat nebo dokonce i jachet apod.

U rodinných domů se fotovoltaické panely instalují nejčastěji na střechu. Je v podstatě jedno, jestli máte sedlovou střechu nebo plochou. Panely lze nainstalovat na obojí typ. Zásadnějším rozdílem je pouze cena. Ovšem vše pro má také své proti. U instalací na sedlové střechy je sice cena nižší, ale u plochých střech je výhodou možnost nastavení ideálního úhlu a směru pro co nejefektivnější fungování.

Energie vyprodukovaná solární elektrárnou NWT pokryje až třetinu vaší spotřeby elektrické energie, což vybavíte-li si váš účet za elektřinu není právě málo.

Navíc, pokud si s instalací fotovoltaické elektrárny pospíšíte, máte možnost ještě stihnout bonusový program od státu, díky němuž vás vyjde jak zřizování, tak i odprodej elektrické energie mnohem výhodněji.

Pokud jste se rozhodli pořídit si solární elektrárnu na místo, kde ji není možné připojit do sítě, instaluje se na toto místo takzvaný ostrovní systém. Ten nepřivádí elektřinu do sítě, ale do baterie, která slouží jako úložiště. U těchto systémů se nepočítá s každodenní spotřebou elektřiny a tak se hodí především na chaty, chalupy, zahradní domky či jachty.