Solarninovinky.cz

Čínský gigant LDK Solar na hraně insolvence

Čínská společnost LDK Solar, která patří k největším světovým vertikálně integrovaným výrobcům fotovoltaických produktů, oznámila, že může vyhlásit insolvenci. Důvodem jsou pokračující problémy části společnosti se sídlem na Kajmanských ostrovech, která není schopná splácet dluhy vůči majitelům firemních dluhopisů.

LDK

LDK Solar informovala, že značně pokročila v jednáních s držiteli obligací, kteří kontrolují dluhy mateřské společnosti v Číně. Společnost věří, že dohoda s držiteli obligací bude brzy uzavřena.

Avšak, LDK Solar varovala, že zahájí insolvenci své pobočky na Kajmanských ostrovech, kde drží menší část svých výrobních aktiv. Za tímto účelem jmenovala předběžného insolvenčního správce svých aktiv na Kajmanských ostrovech.

Pokud se LDK Solar nedohodne na řešení splácení dluhů své pobočky na Kajmanských ostrovech, je pravděpodobné, že držitelé firemních dluhopisů budou požadovat odškodnění od mateřské společnosti v Číně.

LDK Solar se již více než 3 roky pohybuje ve velikých ztrátách a dokonce v minulosti přestala platit faktury svým dodavatelům solárních technologií. Následně ji lokální čínská vláda v provincii Xinyu ve východní Číně poskytla státní pomoc na úhradu jejich dluhů.

LDK Solar je v současnosti největším světovým výrobcem waferů (odlévaných křemíkových bloků k výrobě solárních panelů). Společnost dále vyrábí  mono a polykrystalické solární panely a je aktivní v oblasti developmentu utilitních solárních projektů.

Datum: 1.3.2014 | Rubrika: Solarninovinky.cz

Zdroj: Solarninovinky.cz

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace týkající se ekologického a obnovitelného zdroje elektrické energie – fotovoltaických elektráren. Dozvíte se kam všude lze solární elektrárny umístit, jakou má tato investice návratnost, jak probíhá celý proces zřízení elektrárny nebo co všechno musíte vyřídit vy a s čím Vám společnost NWT pomůže. Zjistíte rovněž co jsou to takzvané ostrovní systémy a nebo jaká je životnost panelů.